RNS1FTD1K33
DigiKey Part Number
738-RNS1FTD1K33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNS1FTD1K33
Description
RES 1.33K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
1.33 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNS1FTD1K33 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)