RNMF14FTD49K9 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
49.9 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF14FTD49K9
DigiKey Part Number
RNMF14FTD49K9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF14FTD49K9
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNMF14FTD49K9 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)