RNMF14FTD1R69
DigiKey Part Number
RNMF14FTD1R69-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF14FTD1R69
Description
RES 1.69 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
1.69 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNMF14FTD1R69 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)