RNMF14FTD1M50 is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 16.038
Datasheet
1.5 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF14FTD1M50
DigiKey Part Number
RNMF14FTD1M50-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF14FTD1M50
Description
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNMF14FTD1M50 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)