RNMF14FTD1K05 is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 5.157
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Dale
1.05 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF14FTD1K05
DigiKey Part Number
RNMF14FTD1K05-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF14FTD1K05
Description
RES 1.05K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNMF14FTD1K05 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)