RNMF12FTD88R7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
88.7 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF12FTD88R7
DigiKey Part Number
RNMF12FTD88R7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF12FTD88R7
Description
RES 88.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNMF12FTD88R7 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)