RNMF12FTD1K20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 4.444
Datasheet
1.2 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF12FTD1K20
DigiKey Part Number
RNMF12FTD1K20-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF12FTD1K20
Description
RES 1.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNMF12FTD1K20 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)