RNHT0805BTE5K76 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Susumu
5.76 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNHT0805BTE5K76
DigiKey Part Number
738-RNHT0805BTE5K76TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNHT0805BTE5K76
Description
RES AUTO, 5.76 KOHM, 0805, 0.1%,
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNHT0805BTE5K76 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)