RNF18FTE2K15
DigiKey Part Number
RNF18FTE2K15-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18FTE2K15
Description
RES 2.15K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.15 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF18FTE2K15 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)