RNF18FTD8K06 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
8.06 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF18FTD8K06
DigiKey Part Number
RNF18FTD8K06-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18FTD8K06
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF18FTD8K06 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)