RNF18FTD4R64
DigiKey Part Number
RNF18FTD4R64-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18FTD4R64
Description
RES 4.64 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
4.64 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF18FTD4R64 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)