RNF18FTD432K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
432 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF18FTD432K
DigiKey Part Number
RNF18FTD432K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18FTD432K
Description
RES 432K OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF18FTD432K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)