RNF18FTD33K2
DigiKey Part Number
RNF18FTD33K2TR-ND - Tape & Reel (TR)
RNF18FTD33K2CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18FTD33K2
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
33.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF18FTD33K2 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)