RNF18BTD4K64
DigiKey Part Number
RNF18BTD4K64-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF18BTD4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.64 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RNF18BTD4K64 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)