RNF14FTD95K3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
95.3 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FTD95K3
DigiKey Part Number
RNF14FTD95K3TR-ND - Tape & Reel (TR)
RNF14FTD95K3CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTD95K3
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FTD95K3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)