RNF14FTD464R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 821
Similar
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 996
464 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FTD464R
DigiKey Part Number
RNF14FTD464RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RNF14FTD464RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTD464R
Description
RES 464 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FTD464R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)