RNF14FTD2M05 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Parametric Equivalent
2.05 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FTD2M05
DigiKey Part Number
RNF14FTD2M05-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTD2M05
Description
RES 2.05M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FTD2M05 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)