RNF14FTD17R8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
Similar
Parametric Equivalent
17.8 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FTD17R8
DigiKey Part Number
RNF14FTD17R8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTD17R8
Description
RES 17.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FTD17R8 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)