RNF14FTD143K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
143 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FTD143K
DigiKey Part Number
RNF14FTD143K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTD143K
Description
RES 143K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FTD143K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)