RNF14FTC30R9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 84
Datasheet
Similar
In Stock: 0
30.9 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FTC30R9
DigiKey Part Number
RNF14FTC30R9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTC30R9
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FTC30R9 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)