RNF14FBD105R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
105 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FBD105R
DigiKey Part Number
738-RNF14FBD105R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FBD105R
Description
RES 105 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FBD105R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)