RNF14FAD4M75
DigiKey Part Number
738-RNF14FAD4M75CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RNF14FAD4M75TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FAD4M75
Description
RES 4.75M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
4.75 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF14FAD4M75 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)