RNF14FAD20K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
20.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FAD20K5
DigiKey Part Number
RNF14FAD20K5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FAD20K5
Description
RES 20.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FAD20K5 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)