RNF14DTE5R69
DigiKey Part Number
RNF14DTE5R69-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14DTE5R69
Description
RES 5.69 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
5.69 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF14DTE5R69 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)