RNF14DTE29K4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
29.4 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14DTE29K4
DigiKey Part Number
RNF14DTE29K4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14DTE29K4
Description
RES 29.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14DTE29K4 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)