RNF14BAE642R
DigiKey Part Number
RNF14BAE642R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BAE642R
Description
RES 642 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
642 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF14BAE642R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)