RNF12GTD51K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
51 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12GTD51K0
DigiKey Part Number
RNF12GTD51K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12GTD51K0
Description
RES 51K OHM 2% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNF12GTD51K0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)