RNCV1210DTE392K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
392 kOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thin Film
RNCV1210DTE392K
DigiKey Part Number
738-RNCV1210DTE392KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCV1210DTE392K
Description
RES AUTO HV, 1210, 392 KOHM, 0.5
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCV1210DTE392K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)