RNCV1206DTE357K is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
357 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thin Film
RNCV1206DTE357K
DigiKey Part Number
738-RNCV1206DTE357KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCV1206DTE357K
Description
RES AUTO HV, 1206, 357 KOHM, 0.5
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCV1206DTE357K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)