RNCS1206BKE127K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 343
127 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RNCS1206BKE127K
DigiKey Part Number
RNCS1206BKE127K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCS1206BKE127K
Description
RES 127K OHM 0.1% 1/8W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCS1206BKE127K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)