RNCF2512DTE14K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
14 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2512DTE14K0
DigiKey Part Number
RNCF2512DTE14K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2512DTE14K0
Description
RES SMD 14K OHM 0.5% 1/2W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF2512DTE14K0 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)