RNCF2512DTC2R55 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.55 Ohms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2512DTC2R55
DigiKey Part Number
RNCF2512DTC2R55-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2512DTC2R55
Description
RES SMD 2.55 OHM 0.5% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF2512DTC2R55 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)