RNCF2512DTC120R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 Ohms ±0.5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2512DTC120R
DigiKey Part Number
RNCF2512DTC120R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2512DTC120R
Description
RES SMD 120 OHM 0.5% 3/4W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF2512DTC120R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)