RNCF2512BTE180R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
180 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2512BTE180R
DigiKey Part Number
RNCF2512BTE180R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2512BTE180R
Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 3/4W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCF2512BTE180R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)