RNCF2512BTC18K7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18.7 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2512BTC18K7
DigiKey Part Number
RNCF2512BTC18K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2512BTC18K7
Description
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF2512BTC18K7 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)