RNCF2512BKE14R3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
14.3 Ohms ±0.1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2512BKE14R3
DigiKey Part Number
RNCF2512BKE14R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2512BKE14R3
Description
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCF2512BKE14R3 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)