RNCF2010TTY32K4 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
32.4 kOhms ±0.01% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thin Film
RNCF2010TTY32K4
DigiKey Part Number
738-RNCF2010TTY32K4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2010TTY32K4
Description
RES PREC, 2010, 32.4 KOHM, 0.01%
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF2010TTY32K4 Models
Category
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)