RNCF2010TTY127K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
127 kOhms ±0.01% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thin Film
RNCF2010TTY127K
DigiKey Part Number
738-RNCF2010TTY127KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2010TTY127K
Description
RES PREC, 2010, 127 KOHM, 0.01%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCF2010TTY127K Models
Category
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)