RNCF2010TTW301R
DigiKey Part Number
738-RNCF2010TTW301RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2010TTW301R
Description
RES PREC, 2010, 301 OHM, 0.01%,
Detailed Description
301 Ohms ±0.01% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RNCF2010TTW301R Models
Category
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)