RNCF2010DTE178K is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
178 kOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2010DTE178K
DigiKey Part Number
RNCF2010DTE178K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2010DTE178K
Description
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/3W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF2010DTE178K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)