RNCF2010BTT665K
DigiKey Part Number
738-RNCF2010BTT665KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2010BTT665K
Description
RES PREC, 2010, 665 KOHM, 0.1%.
Detailed Description
665 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RNCF2010BTT665K Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)