RNCF2010BKE187R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
187 Ohms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF2010BKE187R
DigiKey Part Number
RNCF2010BKE187R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF2010BKE187R
Description
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/3W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCF2010BKE187R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)