RNCF1210TTY10K7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
10.7 kOhms ±0.01% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thin Film
RNCF1210TTY10K7
DigiKey Part Number
738-RNCF1210TTY10K7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF1210TTY10K7
Description
RES PREC, 1210, 10.7 KOHM, 0.01%
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF1210TTY10K7 Models
Category
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)