RNCF1210DTE48K7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
48.7 kOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF1210DTE48K7
DigiKey Part Number
RNCF1210DTE48K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF1210DTE48K7
Description
RES SMD 48.7K OHM 0.5% 1/3W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF1210DTE48K7 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)