RNCF1210BTC80K6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
80.6 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF1210BTC80K6
DigiKey Part Number
RNCF1210BTC80K6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF1210BTC80K6
Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF1210BTC80K6 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)