RNCF1206DTE324K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
324 kOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF1206DTE324K
DigiKey Part Number
RNCF1206DTE324K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF1206DTE324K
Description
RES SMD 324K OHM 0.5% 1/3W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF1206DTE324K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)