RNCF1206DKE3K65 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
3.65 kOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF1206DKE3K65
DigiKey Part Number
RNCF1206DKE3K65-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF1206DKE3K65
Description
RES SMD 3.65K OHM 0.5% 1/3W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF1206DKE3K65 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)