RNCF1206BTE19R3
DigiKey Part Number
738-RNCF1206BTE19R3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF1206BTE19R3
Description
RES PREC, 1206, 19.3 OHM, 0.1%,
Detailed Description
19.3 Ohms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RNCF1206BTE19R3 Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)