RNCF0805DTE23K2 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 9.085
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Susumu
23.2 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0805DTE23K2
DigiKey Part Number
738-RNCF0805DTE23K2TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RNCF0805DTE23K2CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RNCF0805DTE23K2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805DTE23K2
Description
RES SMD 23.2K OHM 0.5% 1/4W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805DTE23K2 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)