RNCF0805DKE20K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Similar
TE Connectivity Passive Product
20 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0805DKE20K0
DigiKey Part Number
RNCF0805DKE20K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805DKE20K0
Description
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/4W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805DKE20K0 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)